wordpress themes.

О конкурсе исследовательских работ — 2016 «Белорусы Латвии. Прошлое и настоящее»

Latvijas izglītības iestādēm
Latvijas baltkrievu biedrībām

Aicinājums pieteikties dalībai pētniecības darbu konkursā
„Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”

Dažādos gadsimtos latviskā kultūrtelpa ir bijusi atvērta, bagātinājusies un savijusies ar citām kultūrām. Daugavas upei, kura savieno Latvijas un Baltkrievijas pilsētas, bija nozīmīga loma ekonomisko, sabiedrisko un kultūras sakaru attīstībā un tā ir izveidojies, ka daudzu gadsimtu garumā baltkrievi dzīvoja mūsdienu Latvijas teritorijā.
2003.gadā Latvijā nodibināta Latvijas baltkrievu savienība un šobrīd tā apvieno 15 biedrību dažādās Latvijas pilsētās.
Pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, Latvijas baltkrievu savienība no 2014.gada rīko pētniecisko darbu konkursu „Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”. Šajā gadā konkursa organizēšanā piedalīsies Maksima Tanka Baltkrievijas Valsts pedagoģiskā universitāte.
Konkursa mērķis — pievērst sabiedrības uzmanību baltkrievu kultūrai un vēsturei Latvijā, baltkrievu likteņiem, kuri dzīvoja mūsu valstī, kā arī rosināt interesi par savas ģimenes vēsturei un tradīcijām, kuras saistītas ar baltkrievu mantojumu Latvijā. Konkursā ir noteiktas trīs nominācijās:
“Latvijas baltkrievi. Interesantas personības”
„Baltkrievu vēsture un kultūra Latvijā“
“Baltkrievu tradīcijas manā ģimenē”
Konkursa dalībnieki tiks sadalīti trīs kategorijās: 6.-8.klašu skolēni; 9.-12.klašu skolēni; Latvijas baltkrievu savienības sastāvā esošo biedrību locekļi. Lai paplašinātu pētnieciskā materiāla apjomu šajā gadā dalībai projektā tiek aicināti arī zinatnieki, vēsturnieki, Latvijas un Baltkrievijas muzeju un citu zinātniski-petniecisko iestāžu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.
Darbus var iesniegt baltkrievu, krievu un latviešu valodā. Vērtējot darbus, žūrija ņems vērā konkursa Nolikumu.
Pētniecības darbus nepieciešams atsūtīt elektroniski līdz 2016.gada 31.oktobrim uz e-pastu: belarus@ilguciems.lv ar atzīmi “KONKURSS” vai pa pastu. Adrese: Latvijas baltkrievu savienība, konkurss „Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”, Rīga, Katlakalna ielā, 11B, LV-1073.
Konkursa rezultātu izvērtēšana, diplomu un piemiņas dāvanu pasniegšana dalībniekiem notiks svinīgā pasākumā
2016.gada 12.novembrī Rīgā, NVO namā, Laimdotas ielā 42 plkst.14:30.

M. Tanka Baltkrievijas Valsts pedagoģiska universitāte aicinās 3 labāko darbu autorus uz Minsku piedalīties Universitātes svētku pasākumos.
Konkursa laureātiem būs iespēja braukt uz Briseli un apmeklēt Eiropas parlamentu.
Dalībnieku darbi tiks ievietoti interneta vietnē www.belorus.lv un konkursa rezultāti atspoguļoti Latvijas baltkrievu avīzē „Prameņ”.

LBS vestule_konkurs 2016

Nolikums_LV

Nolikums_2016_RUS

Nolikums_2016_BY

 

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.